středa 3. června 2015

Body WorkoutAhoj,

je to dlouhá doba, co jsem zde i já něco přispěla. Ale už je myslím čas to napravit.
Dlouho jsem přemýšlela, o čem vám napsat. Chvílemi mám pocit, že moje hlava stávkuje, i když už měla dost času si odpočinout. Nicméně jsem ale nakonec přišla na to, co napíšu.

Celé dny učení si vybraly svou daň a vlastně i zima a hlavně moje lenost. Cítím se šíleně. Nafoukle a tak nějak, že je mě všude moc. Nakonec jsem si řekla, že přesně tak se cítit nechci. Ostatně, s tím se dá něco dělat. A o tom bude můj dnešní článek. O cvičení.
Ne nadarmo se říká, že cvičení dělá mistra. A platí to, jak při učení nebo v práci, tak i v praktickém cvičení všeho druhu.  Někdo cvičí, aby ostatní ohromil. Myslím ale, že v první řadě bychom to měli dělat pro sebe. Pro naše vlastní zdraví. A také proto, že nás to baví.
Prosím neberte celé moje dnešní povídání jako něco, co musíte nebo něco jako tutorial, jak se dostat po zimě do plavek nebo něco podobného. Spíše to berte jako inspiraci, která by vám mohla pomoci, kdybyste se rozhodli začít cvičit nebo sportovat.

Sama nejsem ta pravá osoba, která by vám měla ukazovat, jak a co cvičit, proto vám představím dvě moje nejoblíbenější osoby, které se cvičení, fitness a tanci aktivně věnují. Nejznámější trenérkou fitness je samozřejmě Jillian Michaels. Tu vám dnes ale nepředstavím.
Hned vám ukážu, kdo mě dokáže pořádně rozhýbat a donutí spálit nějaký ten tuk.

Danielle Peazer

Danielle je známá anglická profesionální tanečnice a beauty a lifestylová blogerka na webové stránce Idle Lane. V současné době také spolupracuje s anglickou společností Claire's a ICON UK (s níž spolupracuje i Michelle Phan nebo Kaushal Beauty a další), na jejichž youtube kanále můžete vidět zajímavé lookbooky s krásnými outfity nebo převážně fitness/taneční videa.
Nějaké série cvičení podle Danielle si můžete prohlídnou na jejím kanále ZDE.
Pro efektivnější cvičení ale doporučuji shlédnout její videa pro ICON UK ZDE.Vřele doporučuji první dvě videa, cardio cvičení a workout na nohy. Obojí vás pořádně protáhne a i přesto, že po několika sekcích cvičení budete unavení a možná tak zralí na postel, budete se cítit skvěle procvičení. :)
Třetí video je takové spíše taneční a ne všechny cviky bych cvičila, ale některé skvěle procvičují svaly. Určitě, pokud jste zvědaví, zkuste i třetí.


Cassey Ho alias Blogilates

Cassey je americká youtuberka a hlavně renovovaná trenérka fitness a osobní trenérka. Na youtube je jednou z nejpopulárnějších blogerek v tomto odvětví. Na youtube se můžete také podívat nejen na videa, kde vám Cassey přecvičuje, ale také na videa s různými typy na zdravá a chutná jídla, která neuškodí žádné postavě, naopak a co víc, tak jsou pro tělo prospěšná. Její účet ale stále roste. Nedávno vydala svou první knihu o cvičení a zdravém životním stylu, kterou si můžete prohlídnout (nebo také koupit) ZDE.
Všechna její videa (nebo jenom ty pro vás nejzajímavější :)) si můžete prohlídnout na jejím youtube fitness kanále Blogilates.
Kromě toho můžete Cassey navštívit na jejím blogu, kde se dozvíte spoustu věcí o zdravém životním stylu, taktéž cvičení a můžete zde najít i nějaké univerzální cvičební plány a cvičit podle nich. Blog Blogilates.


U Cassey také doporučuji pár videí shlédnout a vyzkoušet. Cassey je velmi milá, inspirativní a motivující. A cvičit s ní je opravdu docela sranda. :)

A úplně nakonec už jenom takových pár dodatků. Při cvičení, sportování, běháni, cokoli, co děláte, nezapomínejte hodně pít. A nejen při cvičení, ale i když jenom relaxujete. Pijte co nejvíce čisté, neslazené vody. Rozdíl uvidíte hned na několika frontách - nebude vás bolet hlava, jestli na tohle trpíte, nebudete cítit unavení a vaše pleť se hodně zlepší díky pravidelné hydrataci. Tělo vám za to určitě poděkuje.

Kromě vody ale pravidelně a zdravě jezte. Já mám strašný problém, že miluji sladké. Snažím se s tím něco dělat a sladkosti nejíst, ale čokoládě občas prostě neodolám. Čokoláda je mimochodem povolená. Občas. :D

A nakonec buďte hodně na čerstvém vzduchu, po zimě nám i sluníčko hodně pomůže díky vitaminu D, který pro tělo potřebujeme. A také hodně spěte. Víte, co se říká, spíte do krásy.

Doufám, že se vám článek líbil, a že vám třeba pomohl. 
Mějte se nádherně, užívejte si sluníčka a krásného počasí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za každý komentář.